BTI 2014

19 listopada 2014 r. odbył się drugi Białostocki Test Informatyków. Przystąpiło do niego 70 uczestników. Test skierowany był do studentów uczelni białostockich oraz pełnoletnich uczniów szkół współpracujących z Wydziałem Informatyki Politechniki Białostockiej.

Na tych, którzy podjęli wyzwanie czekały zadania podobne do tych, które mogą paść podczas rozmowy z potencjalnym pracodawcą. Dotyczyły one zagadnień z algorytmiki, projektowania obiektowego, relacyjnych baz danych, programowania w językach JAVA, C# i C++ oraz technologii mobilnych. Była to znakomita okazja do sprawdzianu czego wymagają najlepsi pracodawcy z branży IT. Autorami zadań nie byli nauczyciele akademiccy, ale praktycy, pracownicy firm z województwa podlaskiego.

Drugą edycję Białostockiego Testu Informatyków wygrał student Wydziału Informatyki PB Pan Dariusz Antoniuk. Drugie miejsce zajął także student WI PB Paweł Szeszko. Trzecie miejsce zajął student Uniwersytetu w Białymstoku Radosław Piliszek. Zwycięzcy Testu otrzymali kolejno 4.000 zł, 3.000 zł, 1.000 zł. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!